Tip týdne! Nikdy se nesnažte vyhnout první skupině pracovek. Po létě roste ve skleníku dobrý víno a pokud Vás má fyzikář, co ono víno spravuje, alespoň trochu rád, ocitnete se ve dvojici s tím nejpohodovějším klukem a ve skleníku plném slaďoučkýh hroznů úplně sama. ^^ *nenaráží na toho kluka, nýbrž na ty hrozny, který za učitelovy nepřítomnosti žrali*

Společnost - lepší či horší?

1. října 2011 v 15:00 | Poli |  TTčka
Tak... rozhodla jsem se, že odteď budu mít ke keždému TTčku co říct.
Takže teď říkám Společnost - lepší či horší? =^.^=

Výraz Lepší společnost zná asi každý z nás. Jenže co když ona lepší společnost není o tolik lepší, než ta horší?
Pozn. Povídka

Rozhlédl jsem se po séle plném lidí. Jeden jako druhý. Muži v padnoucích oblecích na míru a naleštěných botách, ženy v šatech za statisíce dolarů s honosnými účesy na hlavách. Měl jsem sto chutí si před nimi uplivnout. Tohle že má být ta lepší společnost, ta smetánka? Slýchával jsem o nich často. Od své matky, od svého otce, vlastně od všech kolem mě. Byl jsem jedním z nich. Už odmalička jsem chodil oblékaný stejně draze, jako všichni okolo mě. Tehdy mi to bylo jedno. Ale teď ne. Teď jsem si chtěl nosit to, co se mi zachtělo a porušovat pravidla etiky. Protože to nebylo správné. A protože já byl ke "správnosti" veden celý život a až teď se mi to začalo zajídat. Už jako malý jsem býval náladový. Nechtěl jsem se oblékat tak, jak oni říkali. Ne proto, že by se mi snad ony šaty nelíbily, tehdy mi to bylo tak jedno, ale proto, že jsem si je nemohl vybrat sám. Protože mi je nutili. Jenže tatínkovi tehdy stačilo slíbit mi nové autíčko, nebo hračkářství a já mu odkýval cokoli. Býval jsem rozmazlený fracek. Vlastně stále jsem. Stále mohu mít to, co si poručím pod podmínkou, že se jednou za měsíc navleču do těhle šaškovských hadrů a půjdu si hrát na všedního idiota na jeden z těch jeho stupidních večírků. Věděl jsem, že už to nebude trvat dlouho. Čekal jsem už jen na vhodnou příležitost, kdy si zahraju na "ujetí nervů", pošlu ho do prdele s celou tou jeho zasranou společností a pak se po týdnu vrátím k mamince s tím, že nemám co jíst, ona mě nechá doma a dál mi bude kupovat to, co budu chtít. A otec mě už nebude do ničeho nutit. Budeme na sebe oficiálně naštvaní do té doby, než si mě zavolá ke své smrtelné posteli, řekne mi, že mě miluje víc, než cokoli na světě a odkáže mi veškerý svůj majetek.

Konec je dost od tématu.
Vlastně to celé je hodně od tématu.

Tímto článkem jsem chtěla říct, že i lepší společnost může být plná intrik a podvodů, falešných úsměvů a navlas stejných lidí. =.="
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Teen Teen | Web | 1. října 2011 v 15:15 | Reagovat

Povídka? Pak bych čekala nějakou skutečnou pointu, ale nevadí. Napsané je to hezky, a i když to má ukázat přesně tu "lepší společnost", jak si ji mnozí představují, něco na tom bude. :-)

2 utrzky-zivota utrzky-zivota | Web | 1. října 2011 v 15:33 | Reagovat

:-D , :-D anebo ho o Vánocích navštíví nějaký skřítek a odkáže všechno chudým. Dobré okno k boháčkům.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama